Proč tu chodím ? qwq

16. listopadu 2017 v 8:47 | リュウ |  My Mind
Zdravím..

Možná jsem se o tom již zmínil, možná ne. Jsem studentem střední školy, oboru informační technologie.
Upřímě, myslel jsem si, že to má smysl, že mě to bude bavit a to je z části pravda, ale posledním týdnem si říkám: "Co tady sakra dělám?".
Chodím sem už třetím rokem, ale cítím se jako bych tady byl desetiletí. Uvědomuju si, jak málo mi tato škola dala a jak hloupí jsou někteří učitelé tady.
Jasně, mají vysokou školu, ale za předpokladu, že je upozorníte na to, že nemají pravdu, pocítíte jejich hněv.
Jednoduchý příklad se mi naskytl už v prváku. Měli jsme hodiny ZSV (Zásady společenských věd/občanská výchova), bylo to více méně normální hodina,
ale paní "profesorka" se rozhodla přijít do třídy se špatnou náladou. Křičela po nás absolutní nesmyslnosti, vyčítala nám chování, které je normánlí a není nijak zakázáno.
Při větě: "Na začátku hodiny, mi odevzdáte mobily..." jsem zareagoval a odvětil "Nikomu nesmí být svévolně zabaven majetek.".
V tu chvíli mi to přišlo nejvtipnější, učitelka, která nás učí o zákonech, státu, právech a podobných záležitostech zčervenala a začala kříčet: "Co si to dovoluješ se mnou takto mluvit."
Docela zabijácké uzavření, jejího výkladu. Měl jsem pravdu, ale přesto se mnou bylo jednáno jako bych se nějak přečinil a dovolil si dotknou se "Boha".
Od té doby pozoruju stovky podobných případů, téměř od všech učitelů a to minimálně v 5ti třídách, tudíž to nemůže být jen námi.
Proč tady pořád chodím ?
Vždyť to nemá úroveň. Stojí mi ten kus papíru dokazující, že jsem udělal maturitní zkoušku za toto chování vůči mě ?
Většina hodin je absolutně nudná a nic nedávájící. Momentálně v jedné z nih píši i tento článek.
Proč náš školský systém funguje takto ?
Touto otázkou odkazuji na další podtéma, kterým je školský systém v ČR.
Školský systém asi nikdy nebude dokonalý. Dostáváme spoustu pro nás zbytečných informací, které v životě nevyužijeme, ačkoliv je nám tvrzen opak.
Vysvětlete mi k čemu mi bude biologie, když chci být programátor ?
K čemu bude grafikovi informace: "Co napsal pan Giusephe Morro?".
Chápu, základní škola nám měla dát základní inormace, pro schopnost začlenit se do společnosti, uvědomit si, co chceme ve světě dělat, ale na střední ODBORNÉ škole mi nepříjde jako vhodné brát
tyto zbytečnosti. Být nucen učit se předměty, které nám jsou absolutně k ničemu.
Proč si nemůžeme vybrat ?
Řekněme, že bychom měli češtinu, matematiku, angličtinu a tělesnou výchovu povinnou a k tomu nám byla dána možnost, si vybrat několik dalších předmětů jakožto dobrovolné.
Nebylo by to lepší ?
Nebylo by to praktičtější ?
Nechodili by studenti do školy raději ?

Loučím se, znuděn ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaitlyn Kaitlyn | 28. listopadu 2017 v 12:47 | Reagovat

Taky je asi zivot.. Ono ja ucitelom nezavidim, je to dost tazka praca...a oni tiez nemozu za to, jak funguje system...hej ale tiez som mnohych neznasala ze marnia moj cas, ked som bola na strednej (teraz mam 21)...asi si to clovek len musi nejak prezit a potom...a potom to nebude o moc lepsie...:D. Teda ktovie, zivot je tak sakra nepredvitatelny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama